uprava za sankcii

Македонија

Разрешен директорот на Управата за извршување санкции Марјан Спасовски

А1он
Марјан Спасовски е разрешен од должноста директор на Управа за извршување на санкциите објави кратко прес службата по денешната седница на Владата.Премиерот Димитар Ковачевски вчера
Македонија

Прекршени протоколи при спрoведувањето на избеганиот Мемети: Не бил известен директорот, затворски полицаец не носел оружје

А1он
Серија пропусти утврдила Управата за извршување на санкциите на 13.01.2023 при вонредениот надзор во КПД Идризово со цел да се утврдат сите околности кои довеле
Видео Македонија

ВИДЕО: Ковачевски ќе го разреши директорот за санкции по интервјуто во „А1он“

Кристијан Ландов
Премиерот Димитар Ковачевски најави промена на директорот на Управата за извршување санкции, Марјан Спасовски. Ова доаѓа по интервјуто кое Спасовски го имаше за „А1он“ а
Македонија

(ВИДЕО) Маричиќ го демантира директорот за санкции: Не сум забранил ничие барање за интервју

Кристијан Ландов
Директорот за санкции Марјан Спасовски одново е демантиран за тврдењето дека министри за правда му забраниле да дозволи интервју со осуденикот Бојан Јовановски-Боки 13. По
Македонија

Адвокатот Туфегџиќ: Боки 13 има метаплазија на желудник, се наоѓа во претканцерогена здравствена состојба

Кристијан Ландов
Здравствената состојба на Бојан Јовановски-Боки 13 е влошена. Ова за „А1он“ го потврдува неговиот адвокат Владимир Туфегџиќ. Дека ова ќе се случи, имаше аларм од
Видео Македонија

(ВИДЕО) Министерот Тупанчески го демантира директорот за санкции: Не сум разговарал со него за интервјуто со Боки 13

Кристијан Ландов
Марјан Спасовски, директор на Управата за извршување санкции излажа кога тврдеше дека министерот за правда Никола Тупанчески го забранил интервјуто на затвореникот Бојан Јовановски-Боки 13
Македонија

Марјан Спасовски се закани со тужба за Реџепи: Ги отфрлам обвинувањата за притисоци за преместување на Јовановски и Кочан

А1он
Директорот на Управата за извршување санкции, Марјан Спасовски, му се закани со тужба на поранешниот директор на затворот „Идризово“, Реџеп Реџепи. Спасовски во демантот вели