uprava za izvrsuvanje sankcii

Видео Македонија

Затвореници дома, за да нема гужва во затворите: Директорот на санкции ќе ја форсира пробацијата

Условите во македонските затвори не се сјајни, но не се ни катастрофални, вели во интервјуто за „А1он“ новиот директор на Управата за извршување санкции Јовица
Македонија

Јовица Стојановиќ назначен за директор за санкции, на местото од разрешениот Марјан Спасовски

Кристијан Ландов
Јовица Стојановиќ е назначен за нов директор на Управата за извршување санкции, од каде е разрешен Марјан Спасовски по интервјуто во „А1он“. Стојановиќ е по
Македонија

Стојановиќ на чекор повторно да стане директор на Управата за санкции: Доколку добијам понуда – прифаќам

Кристијан Ландов
Јовица Стојановиќ е на чекор да биде назначен за в.д. директор на Управата за извршување санкции, од каде е разрешен Марјан Спасовски, дознава „А1он“. Ова
Македонија

Разрешен директорот на Управата за извршување санкции Марјан Спасовски

А1он
Марјан Спасовски е разрешен од должноста директор на Управа за извршување на санкциите објави кратко прес службата по денешната седница на Владата.Премиерот Димитар Ковачевски вчера
Видео Македонија

ВИДЕО: Ковачевски ќе го разреши директорот за санкции по интервјуто во „А1он“

Кристијан Ландов
Премиерот Димитар Ковачевски најави промена на директорот на Управата за извршување санкции, Марјан Спасовски. Ова доаѓа по интервјуто кое Спасовски го имаше за „А1он“ а
Македонија

(ВИДЕО) Маричиќ го демантира директорот за санкции: Не сум забранил ничие барање за интервју

Кристијан Ландов
Директорот за санкции Марјан Спасовски одново е демантиран за тврдењето дека министри за правда му забраниле да дозволи интервју со осуденикот Бојан Јовановски-Боки 13. По
Македонија

Целосна реконструкција на бегството: (Не)намерни пропусти во амбулантата, спроводот, полицајците, командирот

Кристијан Ландов
Бегалецот Беким Мемети сам си ја расекол раката, осуденик ангажиран во затворската амбуланта препорачал да го носат во болница, командирот Срѓан Димитриевски му наредил на
Македонија

Притвор за командирот и двајца полицајци, молк дали ќе има разрешување на директорот на „Идризово“

Кристијан Ландов
На командирот од „Идризово“ Срѓан Димитриевски, во чија смена беше спроводот на затвореникот кој избега, му е одреден притвор во времетраење од осум дена и
Македонија

(ВИДЕО) Командир осуден за мито на кого не му е прв скандал бил на смена во „Идризово“, кога избега затвореникот

Кристијан Ландов
Срѓан Димитриевски е командирот кој бил на смена вчеравечер во „Идризово“, кога се случи бегството на затвореникот осуден за обид за убиство и дрога, а
Македонија

Адвокатот Туфегџиќ: Боки 13 има метаплазија на желудник, се наоѓа во претканцерогена здравствена состојба

Кристијан Ландов
Здравствената состојба на Бојан Јовановски-Боки 13 е влошена. Ова за „А1он“ го потврдува неговиот адвокат Владимир Туфегџиќ. Дека ова ќе се случи, имаше аларм од