Затвореник од „Идризово“ починал на Клиниката за токсикологија

Од:

51-годишен велешанец кој издржувал затворска казна во КПД „Идризово“ починал вчера рано утрото на Клиниката за токикологија информира Министерството за внатрешни работи.

На Клиниката бил донесен еден ден пред да почине.

– На 17.01.2023 околу 05.35 часот во СВР Скопје е пријавено дека во Клиника за токсикологија – Скопје починал Г.С.(51) од Велес, осуденик од Казнено-поправната установа Идризово, кој кај нив бил донесен претходниот ден се наведува во соопштението од МВР.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство. За настанот е известен Јавен обвинител по чија наредба телото било предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Скопјанец истепал малолетничка зошто во кино му го удирала седиштето

Катерина Павлова-Николовска

Лажел дека е сопственик на рент а кар фирма, земал гуми од сервис, ништо не платил

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Катерина Павлова-Николовска