Почина затвореник во „Идризово“

Од:

48-годишен тетовец кој отслужувал казна во „Идризово“ починал вчера наутро во затворот информира Министерството за внатрешни работи.

– На 14.02.2023 во 09.54 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправна установа Затвор Идризово било пријавено дека во затворот починал А.Г.(48), осуденик од Тетово се наведува во соопштението од МВР.

Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а телото на починатиот по наредба на Јавен обвинител било дадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

Скопјанец истепал малолетничка зошто во кино му го удирала седиштето

Катерина Павлова-Николовска

Лажел дека е сопственик на рент а кар фирма, земал гуми од сервис, ништо не платил

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Катерина Павлова-Николовска