27-годишен затвореник почина во „Идризово“

Од:

27-годишен велешенец починал во затворот „Идризово“ каде што отслужувалт казна информира Министерството за внатрешни работи. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а на телто немало видилив траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Украл пари од ресторанот каде што работел и отишол да се коцка

Катерина Павлова-Николовска

Тепачка во скопско Ново Село, еден повреден со нож

Катерина Павлова-Николовска

Тело на жена извлечено во Вардар во близина на Скопје

Германец фатен со дрога во ноќен клуб во Скопје

Арачиновец пукал кон соселанец поради кавга во сообраќај

Жените кои издржуваат казна затвор ќе ги имаат истите права и поволности како и мажите

Катерина Павлова-Николовска