27-годишен затвореник почина во „Идризово“

Од:

27-годишен велешенец починал во затворот „Идризово“ каде што отслужувалт казна информира Министерството за внатрешни работи. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а на телто немало видилив траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Уапсен организаторот на борби со кучиња кој со крвавите животни се фалеше на Фејсбук

Катерина Ѓуровски

Краделе во болница, уапсени двајца прилепчани

Мртов млад маж најден утрово под Железен мост во Велес

Катерина Ѓуровски

Тројца малолетници ограбувале низ Кочани, осомничени за над 30 кражби

Се трага по тинејџерка од струшко Лабуништа

24-годишна девојка од Скопје и 52-годишен кочананец се жртвите од страшната сообраќајка на патот Штип-Кочани

Катерина Ѓуровски