Адвокатот Стојков кој го однесе Палевски во Белград на распит во полициска станица

Од:

Васко Стојков, адвокатот кој го однел Љупчо Палевски – Палчо во Белград е на распит во полициска станица, потврдуваат за А1он извори од полицијата.

Стојков пред неколку дена изјави дека го однел Палевски во соседна Србија, бидејќи тој му рекол дека треба да оди на лекар.

Откако се дозна информацијата дека токму Палевски е првоосомничен за убиствата на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74 годишниот бербер од Велес, Панче Жежовски, Стојков кажа дека не ја знаел таа информација кога го носел во Белград.

Би можело да ве интересира

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ

МВР да не прави хаос и да дава презицни информации за пасошите порача Џафери

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Бојмацалиев: Обрасци пристигаат, заменети над 1.300.000 патни исправи

Костовски: МВР да одговори кој е улогата на Мицкоски во скандалот со тепањето полицаец