stadion

Македонија

Груевски пред мечот и по коментарот на Имобиле: 10 декари земја се неспособни да одржуваат

А1он
Екс премиерот Никола Груевски со критики до актулената власт по жалбите на италијанските фудбалери за теренот на кој ќе играат дека е надвор од стандардите
Македонија

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

А1он
Скопскиот сектор за внатрешни работи, односно Единицата за безбедност на патниот сообраќај, денеска во Скопје ќе преземе мерки за посебен сообраќаен режим поради меѓународниот фудбалски
Спорт

„Бомбоњера“ заминува во историјата

А1он
Не постои човек кој следи фудбал, а кој не слушнал за легендарниот стадион во Аргентина, кој популарно го нарекуваат „Бомбоњера“. Тој стадион е дом на
Спорт

Швајцарија забрани гостински навивачи на фудбалските стадиони

А1он
Швајцарската фудбалска лига (СФЛ) објави денеска дека планира да забрани присуство на гостински навивачи на стадионите по серијата натпревари, кои ги одбележаа насилно однесување на
Спорт

Три децении по трагедијата во Хилсборо на англиските стадиони се враќаат секторите за стоење

А1он
Од следната сезона на дел од стадионите во англиската прва и втора фудбалска лига ќе бидат дозволени места за стоење за навивачите во рамки на
Спорт

Франција и Германија со нова идеја: До 1.000 луѓе на стадион

А1он
Властите во Франција и Германија спроведуваат нова шема за спречување на инфекција со коронавирус. Идејата е дуелите од локалните првенства да се играат пред максимум
Спорт

Се сруши покривот на стадионот на АЗ Алкмар

А1он
На стадионот на холандскиот фудбалски прволигаш АЗ Алкмар се сруши дел од покривот. Соодветната фотографија од стадионот ја сподели на Твитер новинарот Брајан Вијкер. Паднатиот