katastar

Македонија

Вработена во Агенцијата за катастар побарала поткуп од 2.000 денари

А1он
Припадници на МВР вчера во 11.20 часот ја уапсија С.Д.(61) од Радовиш, вработена во Агенција за катастар на недвижности, Подрачно одделение Радовиш. Таа се сомничи
Македонија

Митева: Катастарот е уште една институција која СДСМ по само пет години ја донесе на раб на банкрот

А1он
Неодговорното однесување на директорот на Катастар ја загрозува правната сигурност и во голема мера го попречува нормалното функционирање на платниот промет рече на прес конфренција
Економија

Демант од Агенцијата за катастар: Срамно и неодговорно е што КСС се служи со дезинформации и шири лаги

А1он
Агенцијата за катастар на недвижности на Република Северна Македонија како одговорна институција која е посветена на потребите на граѓаните најостро ги демантира лагите и дезинформациите
Економија

Шалтерите на Катастарот повторно со вообичаеното работно време

А1он
Агенцијата за катастар на недвижности повторно работи со капацитетот со кој работеше пред состојбата на пандемијата со коронавирусот. -Шалтерите што пред здравствената криза работеа со
Економија

Регистар на преземен имот: Банките продаваат 165 деловни простории, 91 стан, 134 парцели..

А1он
Податоци за 165 деловни простории, 91 стан, 74 помошни простории, 27 гаражи, 134 парцели (градежно неизградено земјиште, дворни места, земјишта под згради, неизградено земјиште, шуми,
Економија

(ВИДЕО) Тунџев: Ги намаливме цените на услугите во Агенцијата за катастар на недвижности до 50 отсто,

А1он
Директорот на Агенцијата на катастар за недвижности и член на Комисијата за транспорт и врски на СДСМ, Борис Тунџев на граѓанската трибна „Агенда Инфраструктура 20-24“
Македонија

Воведен регистар на одземен имот, банките продаваат 1.207 станови и дуќани и 278 парцели земјиште

А1он
Во Регистарот на преземени недвижности (одземен имот) наменети за продажба што го промовираше денеска Катастарот, како новина што се воведува во државава, заклучно со денеска
Економија

Агенцијата за катастар незаконски унапредила 128 службеници

А1он
Во 2016 година во Агенцијата за катастар на недвижности, незаконски биле унапредени 128 службеници. Ова го пишува во Извештајот на државниот ревизор на основниот буџет
Економија

Агенцијата за катастар на недвижности ќе воспостави Графички регистар на улици и куќни броеви

А1он
Агенцијата за катастар на недвижности ќе воспостави и ќе управува со Графичкиот регистар на улици и куќни броеви, кој ќе содржи теренски прибрани просторни и
Македонија

Поднесенo обвинение против четири лица за злоупотреба на службена положба и овластување

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против четири лица на кои им се става на товар дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба