pirot

Регион

Пироќанец и турски камионџија загинаа од амонијак: Пристигнаа резултатите од обдукцијата на телата во Пирот

А1он
Седумдесет и четиригодишниот Б.Ј. од пиротското село Сопот починал од труење со амонијак, додека педесет и петгодишниот камионџија Т.П. се здобил и со хемиски изгореници
Регион

(ВИДЕО) Уште летово се распаѓала пругата кај Пирот: Луѓето навреме предупредувале

А1он
Се уште се утврдуваат сите околности за несреќата во која вагоните се излизгаа од пругата кај Пирот, по што во околината завршија најмалку дваесет тони
Регион

Градоначалникот на Пирот по истекувањето амонијак: Оптимистички прогнози, утре најверојатно ќе ја укинеме препораката за училиштата

А1он
Владан Васиќ, градоначалник на српскиот град Пирот, каде во сила е вонредна состојба по истекување на амонијак од превртен вагон, изјави дека има простор за
Видео Регион

ВИДЕО: Деца повредени од отровниот облак во Пирот – предизвикува слепило и смрт, само ветар е спас за граѓаните

Анита Петровска Рајковиќ
Над 50 повредени лица од истекувањето амонијак во Пирот. Меѓу повредените се и деца. Едно дете по приемот е пренесено и хоспитализирано на Клиниката за
Регион

Едно лице почина во болницата во Пирот од задушување со амонијак

А1он
По повод вчерашната несреќа кога на патот Пирот – Бела Паланка се превртеа четири цистерни, а од едната истече амонијак, соопшти Основното јавно обвинителство Пирот,
Регион

Тело пронајдено во близина на железничката пруга каде се преврте резервоарот со амонијак во Пирот

А1он
Пожарникарите утринава пронашле тело на непознато лице во близина на пругата во Пирот, потврдено е за Нова.рс. Телото е пронајдено во близина на возот кој
Регион

ВИДЕО: Вонредна состојба во Пирот, позната состојбата на хоспитализираните

А1он
Вонредна ситуација во Пирот поради истекување на амонијак од превртен вагон. Поради симптоми на труење, хоспитализирани се 51 лице, а едно починало по приемот во