hronika

Македонија

Четворица приведени во гевгелиско, пронајдени 381 насади канабис

А1он
Во атарот на село Негорци, на место викано „Жабјак”, пронајдени и одземени 381 насад со Канабис сатива, информираат од МВР. Во текот на вчерашниот ден
Македонија

Загина 61-годишен маж од Делогожда откако со мопед паднал на коловоз

А1он
61-годишен маж од селото Делогожда управувајќи мопед, изгубил контрола и паднал на коловозот. Тој бил пренесен во Медицинскиот центар Струга каде била констатирана смрт, информира
Македонија

Кавадарчанка била нападната од сопругот, а малолетник од двајца сожители

А1он
Кавадарчанка била нападната од сопругот, а малолетник од двајца сожители, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. – Во текот на вчерашниот ден, во
Македонија

Стражар во рудник во Прилеп пронајден мртов под неговиот автомобил

А1он
63-годишен жител на селото Беловодица е пронајден мртов под неговтото возило. Телото го пронашол негов колега од рудникот во Прилеп каде што работеле. – На
Македонија

Кривични пријави за дебраните кои се истепаа во слаткарница во Центар Жупа

А1он
Дебарското одделението за внатрешни работи поднесе кривични пријави против четворица дебрани, кои предизвикале тепачка пред слаткарница во Центар Жупа, седиштето на општината. -Поради постоење основи
Македонија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Двајца битолчани се удавија на плажата Спиле кај Драч

А1он
Идентификувани се двајцата македонски туристи кои денеска на пладне се удавија на плажата Спиле, кај албанското пристаниште Драч. Како што пренесува Топ чанел, станува збор
Македонија

Во базен во село Дебреште се удави малолетно девојче

А1он
Вчера попладне во ОВР Прилеп од Итната медицинска помош било пријавено дека во базен во двор во селото Дебреште било пронајдено удавено малолетно девојче, известува
Македонија

24-годишен скопјанец загина во тешка сообраќајка во Аеродром

А1он
Тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби 24-годишен скопјанец се случи вчера вечер на булеварот „Јане Сандански“, информира Министерството за внатрешни работи. – На
Македонија

Обвинителство: Издадена наредба за обдукција на телата на сопружниците во Табановце

А1он
Јавен обвинител од Куманово издал наредба за обдукција на телата на двајцата сопружници кои утрово беа пронајдени во семејна куќа во кумановското село Табановце со
Македонија

Пронајдени двајца починати, со повреди во кумановско Табановце

А1он
Двајца починати, со повреди, пронајдени се во нивниот дом во кумановското село Табановце, соопштија денеска од полицијата. -Денеска во 8:20 часот во СВР Куманово било