pance toskovski

Македонија

Тошковски во посета на Охрид: СВР Охрид треба да биде во поголем објект, кој ќе биде на соодветна локација која ќе овозможи поефикасно работење

А1он
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска оствари работни посети на Секторот за внатрешни работи Охрид, Езерската и Сообраќајната полиција како и Полициската станица за
Македонија

Тошковски: Приведувањето на Салиу ќе биде испитано, но бил нападнат полициски службеник

А1он
Внатрешна контрола ќе го испитува постапувањето на полициските службеници во врска со приведувањето на новинарот Фуркан Салиу, изјави денеска во одговор на новинарски прашања министерот
Македонија

Тошковски: Несериозни и непрофесионални се изјавите за убиството на лекарот

А1он
Министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски денеска ги оцени како несериозни и непрофесионални изјавите од било кој функционер за убиството во Железара
Македонија

Тошковски во посета на четири полициски станици на гранични премини: Сериозна кадровска непополнетост, да се разгледа „one stop“ системот како можно решение

А1он
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на четири полициски станици кои покриваат дел од граничните премини и граничниот надзор на западната
Македонија

Талевски: ДПМНЕ и Тошковски ја загрозуваат безбедноста на граѓаните

А1он
Два месеца откако ВМРО-ДПМНЕ го презеде раководењето со Министерството за внатрешни работи, безбедносната состојба во Прилеп никогаш не била полоша.Она што особено ги загрижува граѓаните
Uncategorized

Тошковски: И покрај опструкциите, ќе сторам сè МВР да гарантира организирање на безбедни избори

А1он
Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска изјави дека „и покрај сериозните опструкции од страна на Владата со кои се соочува“, ќе стори сè
Македонија

Тошковски: Термин за итна постапка за фотографирање за пасош во Скопје се добива за еден ден

А1он
Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски информираше дека термина за вадење патна исправа по итна постапка од сега ќе се добива за за еден
Македонија

Тошковски: Управниот суд поништи уште две незаконски одлуки на Владата

А1он
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски соопшти дека Управниот суд поништил уште две одлуки на Владата со кои биле поништени решенија донесени од негова страна.
Македонија

Тошковски: Осуда за нападот во Москва, потребна е одлучна борба против тероризмот

А1он
Во мое лично име и во име на Министерството за внатрешни работи најостро го осудувам вчерашниот терористички напад врз невините посетители во концертната сала “Крокус
Македонија

Тошковски: Управниот суд донесе пресуди со кои поништи три незаконски одлуки на Владата

Орце Костов
Управниот суд донесе пресуди со кои поништи три незаконски одлуки на Владата, објави министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски. Станува збор за две решенија за