pance toskovski

Македонија

Тошковски за поништувањето на неговите наредби: Во влада се тотално неинформирани, како не им е срам

Орце Костов
Скандалозно и дрско е поведението на Владата да се поништи наредба на министер во МВР иако вработената во министерството на доброволна постапка сакала да биде
Македонија

Тошковски: Одлуката на Владата со која беа поништени пет наредби донесени од моја страна е скандалозна

А1он
Министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски смета дека вчерашната одлука на Владата со која се поништени пет наредби донесени од, како што
Македонија

Тошковски: Несериозна е изјавата на Џафери, да се изгласаат законските измени за личните документи

А1он
На 18 март се затвора Избирачкиот список и доколку не стапат во сила законските измени со кои ќе се овозможи гласање со лични документи со
Македонија

Тошковски ќе бара решение како да гласаат над 100.000 граѓани кои немаат лична карта, а имаат пасош без „северна“

Орце Костов
Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски на денешната владина седница ќе побара решение за граѓаните кои имаат право на глас, но немаат документи, да може
Македонија

Тошковски: Однесувањето на премиерот Џафери спрема вработените во МВР е недозволиво

А1он
Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски се огласи по однос на вчерашното видео кое се појави во јавноста, а на кое се гледа како
Македонија

Тошковски: Стариот пасош важи во Германија и Швајцарија, а не важи кај нас, срамота е

Орце Костов
Македонскиот пасош со старото име се употребува во Германија, Швајцарија, Албанија, срамота е што не важи и во Македонија, порача министерот за внатрешни работи Панче
Македонија

Тошковски: Известен е обвинител, брзо да се расчисти случајот со полицаец кој нападна колега

А1он
Во однос на инцидентот кој се случи изутринава пред угостителски објект на територија на СВР Скопје, а во кој се инволвирани полициски службеници, сакам да
Македонија

Тошковски: Ако на граница ве спречат да излезете со стар документ, да побарате писмено образложение

А1он
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски го посети граничниот премин Табановце каде на лице место ја утврди фактичката состојба поврзана со преминувањето на границата на
Македонија

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и министерот Тошковски поднесоа законски измени за пасошите и возачките дозволи

А1он
Министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски на денешната прес-конференција прее Собранието соопшти дека утрово до Владата поднел законски измени на Предлог на
Македонија

Тошковски најави награди за вработените во МВР кои ќе помогнат во кризата со личните документи

А1он
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска остварил средби со раководствата на Македонскиот полициски синдикат, Независниот синдикат на полицијата и Синдикатот на полиција во Македонија,