sdsm

Македонија

СДСМ: Со Николов како градоначалник продолжуваат успешните политики за развој на општина Штип

А1он
„Доктор Сашко Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ за овие предвремени локални избори во општина Штип. Во изминатите години Николов се профилираше како
Македонија

СДСМ: Осум месеци ВМРО-ДПМНЕ само прави штета и го поткопува здравствениот систем

А1он
„Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски цели. ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, од почетокот на пандемијата па
Македонија

СДСМ: Мрачни лампиони да му подарат на Мицкоски, му одговараат на мрачниот карактер

А1он
ВМРО-ДПМНЕ предводена од мрачниот Христијан Мицкоски сака градовите да бидат завиени во мрак, и тоа во периодот на новогодишните и божиќните празници, кои влеваат нова
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ: Со Буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

А1он
Предлог Буџетот за 2021 година утре влегува во собраниска процедура. Буџетот за 2021 година има три значајни цели: Да обезбеди поддршка и унапредување на здравствениот
Македонија

СДСМ: Сите се борат против коронавирусот, а ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски ги саботираат мерките, го поткопуваат здравствениот систем

А1он
За Владата предводена од СДСМ приоритет е заштита на здравјето на граѓаните во услови на глобална пандемија, затоа воведе 30-дневна кризна состојба на територијата на
Македонија

(ВИДЕО) Костадиновска: Инвестираме во детска заштита, го унапредуваме образовниот процес

А1он
„СДСМ како одговорна партија преку Владата и институциите што ги предводи постојано покажува вистинска грижа за децата. Нашите најмлади се нашата иднина затоа сме посветени
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против својата држава, со Мицкоски на чело се радуваат на постапката на Бугарија

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ никогаш ништо не направи за напредок на евро-атланскиот пат на на државата. ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски го прави токму спротивното. Нивните позиции
Македонија

(ВИДЕО) Костовски: Владата ефикасно се справува со економските и здравствени последици од коронавирусот, да ги почитуваме мерките за заштита

А1он
„Состојбата со коронавирусот е сериозна. Есенскиот бран, како во нашата, така и во земјите од Европа доведе до зголемување на бројот на заболени и хоспитализирани.
Македонија

СДСМ: Ако ВМРО-ДПМНЕ се грижеа за здравјето на граѓаните немаше да ги кршат мерките

А1он
„Во време кога состојбата со пандемијата со коронавирусот во европските држави, во земјите од регионот и кај нас е алармантна, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со црната кампања