hashim taci

Регион

ВИДЕО: Хашим Тачи се изјасни за невин по сите точки од хашкото обвинение

А1он
Поранешниот лидер на таканаречената ОВК и поранешен претседател на Косово, Хашим Тачи денеска се изјасни за невин по сите точки од обвинението. За Тачи и
Регион

Хашим Тачи: На Хоти да му се забрани да преговара за Заедницата на српски општини на Косово

А1он
Косовскиот претседател Хашим Тачи побара од републичкото Собрание итно да усвои резолуција со која ќе му се забрани на премиерот Авдулах Хоти да преговара за
Регион

Тачи од Приштина ја храбри косовската делегација пред разговорите со Србија во Вашингтон

А1он
Претседателот на Косово Хашим Тачи им порача на членовите на косовската делегација на разговорите со Србија во Вашингтон, предводена од премиерот Авдулах Хоти, да преземат
Регион

Хашим Тачи по обвинението за воени злосторства најави обраќање пред граѓаните во недела

А1он
Косовскиот претседател, Хашим Тачи од Албанја изјави дека наскоро се враќа на Косово од каде и ќе се обрати на граѓаните во недела навечер. Тачи
Регион

Косовскиот претседател прегледан на Клиниката за урологија поради камен во бубрегот

А1он
Претседателот на Косово, Хашим Тачи е примен денеска на преглед во Клиничкиот и унивезитетски центар на Косово (ЌКУК), поради здравствени проблеми кои не се поврзани
Регион

Тачи до владата на Курти: Доста ги заострувате односите со САД, соберете се и укинете ја таксата

А1он
Косовскиот претседател Хашим Тачи побара од владата на Албин Курти под итно да се собере и да донесе одлуки во врска со таксата на српскиот
Регион

Тачи: Договор со Србија може да се постигне наскоро, ако се пропушти можноста ќе биде платена висока цена

А1он
Претседателот на Косово Хашим Тачи по враќањето од Соединетите Американски Држави, каде што престојуваше во неколкудневна официјална посета, изјави дека сега е најпогодниот момент за
Регион

Вучиќ и Тачи се состанаа во Белата куќа

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот претседател Хашим Тачи се состанаа во Белата куќа, соопшти Гласот на Америка на албански јазик. Според белградски Блиц, српскиот