demokratski sojuz

Македонија

Демократски сојуз: Стратегијата за ЕУ е во колапс

А1он
Демократскиот сојуз смета дека стратегијата на Македонија за започнување на пристапните преговори за полноправно членство во Европската унија е во колапс и истата треба да
Македонија

Демократски сојуз: Резултатите од пописот не се одраз на реалноста

А1он
Според првичните анализи на објавените податоци од пописот, Демократскиот сојуз, оценува дека тие не се одраз на фактичката состојба. – Во дијаспората, проценките се дека
Македонија

Демократски сојуз: Мицкоски е очаен

А1он
Од Демократски сојуз преку соопштение реагираат на денешната прес конференција во ВМРО ДПМНЕ. „Сагата со прес-конференциите на ВМРО-ДПМНЕ за божемното беззаконие и криминал на кадрите
Македонија

Демократски сојуз: Неуспешен обид на ВМРО-ДПМНЕ за политичка дискредитација

А1он
На денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, изнесени се дрски лаги и конструкции во врска со работењето на претпријатието „Градски паркинг“ под раководство на Борче Јакимовски, кадар
Македонија

Стоилковски: Даваме рок од 24 часа Демократскиот сојуз да одговори за бесплатниот паркинг на функционери на власта, во спротивно ќе ги објавиме целосните списоци

А1он
Oбјавуваме скандал којшто покажува зошто власта е одлепена од реалноста, но и зошто Демократскиот Сојуз е верен партнер на власта на СДСМ – ДУИ рече
Македонија

Павле Трајанов се откажа од коалицијата со ДОМ и ЛДП

Искра Манојлоска
Лидерот на Демократски сојуз, Павле Трајанов, вели дека нема да биде дел од новото граѓанско движење на центарот кое ЛДП и ДОМ го најавија во
Македонија

Демократски сојуз: Признание и бенефициран стаж за здравствени работници

А1он
Демократскиот сојуз предлага на сите здравствени работници додека трае пандемијата да им се пресметува бенефициран стаж, за 12 месеци ефективна работа да им се пресметуваат
Македонија

Демократски Сојуз: Фонд за критички медиуми и истражувачко новинарство

А1он
Состојбата со слободата на медиумите во Македонија и покрај малото поместување напред на листата на Репортери без граници, се уште е незадоволителна. Здравствената и економска
Uncategorized

Демократски сојуз: Амандманската расправа да трае најмногу 10 дена

А1он
Демократскиот сојуз ја иницира потребата да се измени Деловникот за работа на Собранието на Македонија, со кој ќе оневозможи блокада на носењето на закони. Предлагаме