Се степале две вработени во основно училиште во Чаир

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вработена на основно училиште од Општина Чаир пријавила дека е нападната од своја колешка вработена во истото училиште.

dobivaj vesti na viber

„На 20.09.2021 во 12.45 часот во СВР Скопје, М.Р.(35) од Скопје пријавила дека околу 11.40 часот во основно училиште на подрачје на Чаир, каде била вработена, по претходно недоразбирање била физички нападната од нејзина колешка С.В.. Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот з апрекршоците против јавниот ред и мир“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

ВИДЕО: 92-годишен поранешен боксер нокаутираше двајца напаѓачи пред британски „Мекдоналдс“

А1он

Групна тепачка во Волково, учествувале седум лица

А1он

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он

Двајца турски државјани се истепале во Градски парк

Скопјанец бил нападнат од насилник пред својата поранешна сопруга

Горан Наумовски