novo lisice

Спорт

Отворен реконструираниот спортски комплекс „Марко Божиновски“ во општина Аеродром

А1он
Комплетно реконструиран и преименуван во спомен на ракометарот Марко Божиновски, кој летоска почина на 20-годишна возраст, денеска свечено беше отворен спортскиот комплекс во Ново Лисиче,
Македонија

ВИДЕО: Отворена детска инсталација во Ново Лисиче

А1он
Во Ново Лисиче денеска беше отворена просторната едукативна инсталација наречена Паркот на книгата која е наменета за најмладите. На пуштањето во употреба присуствуваа градоначалникот Шилегов
Македонија

ВИДЕО: Гореа автомобили во Ново Лисиче

Кристијан Ландов
Три втомобили гореа на паркинг во населбата Ново Лисиче во близина на последната автобуска станица на 5-ка. Засега нема информации што е причината за пожарот.
Македонија

Од пожарот во Ново Лисиче извлечени неподвижна жена и уште четворица, маж варел кафе на плин, му се запалил чаршафот и огнот се раширил

Маја Илиевска-Пачемска
Од запалениот стан во Ново Лисиче пожарникарите извлекле петмина, меѓу кои една неподвижна жена и маж, кој од стресот не можел да оди па го
Македонија

Пожарникари извлекуваат жена што оди на дијализа од запален стан во Ново Лисиче

Маја Илиевска-Пачемска
Пожарникари од скопската противпожарна бригада извлекуваат луѓе од запален стан во зграда во Ново Лисиче во Скопје. Командантот на противпожарната бригада, Владимир Симоновски, за „А1он“