Аеродром и Ново Лисиче без парно греење

Од:

Скопските населби Аеродром и Ново Лисиче попладнево се без парно греење.

Како што информираат од БЕГ, причината е дефект на топланата Исток.

Се работи на отстранување на дефектот. Сите други топлани во Скопје функционираат нормално и без застој, велат од БЕГ.

Би можело да ве интересира

Приведен дилер од Аеродром

ДИЖС: Наместо мазут, како алтернатива на гасот БЕГ да користи еколошки енергенси

ВИДЕО: Итна евакуација на аеродромот во Франкфурт, закана со огнено оружје, во тек е полициска акција

Катерина Павлова-Николовска

Јавниот повик за асистенти за деца со посебни образовни потреби во Аеродром завршува в петок

Ана Ололовска

Поради дефект без парно е дел од населбата Водно

Општина Аеродром објави јавен повик за избор на асистенти за деца со посебни образовни потреби

Ана Ололовска