plinska boca

Регион

Девојче кое е тешко повреденo во експлозија на плинска боца, ќе се лекува во Шведска

А1он
Од четиринаесетте повредени во вчерашната експлозија на плинска боца во селото Кчиќ во општина Косовска Митровица, четворица префрлени на Одделот за интензивна нега на Универзитетскиот
Македонија

Во Кичево повредено едно лице од експлозија на плинска боца во возило

А1он
Во полициската станица во Кичево денеска во раните утрински часови околу 4:50 часот, пријавена е експлозија на плинска боца и самозапалување на патнички автомобил „Поло“
Регион

Празен куфер и плинска боца оставени пред седиштето на Светиот синод на ГПЦ во Атина

А1он
Празен куфер и плинска боца претпладнево биле пронајдени пред црквата – манастир Петраки во центарот на Атина каде што е и седиштето на Светиот синод
Македонија

Пожарникари извлекуваат жена што оди на дијализа од запален стан во Ново Лисиче

Маја Илиевска-Пачемска
Пожарникари од скопската противпожарна бригада извлекуваат луѓе од запален стан во зграда во Ново Лисиче во Скопје. Командантот на противпожарната бригада, Владимир Симоновски, за „А1он“