ВИДЕО: Гореа автомобили во Ново Лисиче

Од:

Три втомобили гореа на паркинг во населбата Ново Лисиче во близина на последната автобуска станица на 5-ка. Засега нема информации што е причината за пожарот.

Posted by Vele Veljanovski on Недела, 09 август 2020

Едно возило е сосема уништено додека останатите две се делумно зафатени. Според информации на А1 он, во МВР е пријавено дека на булеварот АСНОМ, на паркинг имало опожарено патничко моторно возило.

„Кога е излезено на местото, констатирано е дека целосно е опожарено возило марка „сеат алтеа“ со скопски регистарски таблици, сопственост на М.Ј. (35) од Скопје и делумно биле опожарени две возило марка „фиат пунто“ сопственост на И.Н. (41) од Скопје и возило „мерцедес“ со скопски регистарски таблици сопственост на К.С. (73) од Скопје. Пожарот беше изгаснат од Противпожарната бригада, повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Пожар во интернат во Танзанија, изгореа десетмина ученици

А1он

Повторно гори депонијата кај „Борис Трајковски“, црниот чад и лошиот мирис се шират низ Карпош

Кристијан Ландов

Поради пожарите масовно се евакуираат жителите од Орегон и Калифорнија

А1он

ВИДЕО: Голем пожар во Бејрут, се запали склад за гуми во бесцаринската зона на пристаништето

А1он

Голем пожар во предградиe на Атина, жителите се евакуираат кон блиската плажа

А1он

Изгореа шест простории во Инспекторатот за животна средина, електричната инсталација е причинина за пожарот

Кристијан Ландов