gjorgjievski

Македонија

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Додека Спасовски тера партиски агенди, во Македонија се лее крв по улици, домови и по угостителски објекти

А1он
Додека Оливер Спасовски си тера партиски агенди и дели партиски книшки во Куманово, во Македонија се лее крв по улици, по домови, и по угостителски
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Речиси да нема викенд, а да не се случи сериозен грабеж, убиство или некој голем инцидент

А1он
За жал Република Македонија е претворена во крвава арена. Оливер Спасовски си брка тендери и политика, полицијата ја нема на терен, а граѓаните се незаштитени.
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Подаваме рака да ни се приклучат сите кои сакаат да се борат против злото кое надвиснало над Македонија

А1он
Ние како ВМРО-ДПМНЕ остануваме единствената алтернатива против оваа ненародна и криминогена власт во Република Македонија предводена од аболицираниот криминалец Зоран Заев. Со денешниов настан, односно
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Граѓаните категорично не го поддржуваат Договорот со Грција

А1он
Како во поголемиот дел од Република Македонија така и во Прилеп се чувствува како народот е потиштен. Се чувствува како народот е исплашен и како
Македонија

Ѓорѓиевски: Граѓаните живеат во несигурност, СДСМ не нуди подобар живот

А1он
Со денови одиме низ десетици населени места во државата и секаде иста слика, тага, јад и чемер. Граѓаните живеат во несигурност, СДСМ не нуди подобар
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Скопје се претвора во див запад, а Спасовски си тера кампања за промена на името

А1он
Скопје се претвора во див запад. Криминалот царува на улиците, граѓаните не се безбедни, а полицијата е неспособна да ги заштити. Видеото кое беше објавено
Македонија

Ѓорѓиевски: Граѓаните се длабоко разочарани од политиките што ги води СДСМ и владата на Заев

А1он
Вчера во Општина Демир Капија, имаше теренска посета Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот тим. – Согласно контактите кои што ги
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Заев како политичар е колективна несреќа за целиот македонски народ

А1он
Од средбите со нашите граѓани може да се види дека кај нашиот македонски народ владее тага и се чувствува несреќата во нивните лица. Од цела
Македонија

Ѓорѓиевски вети инфраструктура за добиточниот пазар

А1он
Кандидатот за градоначалник од Коалицијата „За Подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ, за Куманово Зоран Ѓорѓиевски и дел од кандидатите за советници денеска одржаа прес конференција,
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја потценува целокупната фела во Македонија и планира да го именува Обрадовиќ за директор на ЕЛЕМ

А1он
Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција на која што го критикуваше изборот на Обрадовиќ за можен директор на ЕЛЕМ. „Македонија стана тема за потсмев