Ѓорѓиевски: Граѓаните се длабоко разочарани од политиките што ги води СДСМ и владата на Заев

Од:

Вчера во Општина Демир Капија, имаше теренска посета Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот тим.

dobivaj vesti na viber

– Согласно контактите кои што ги имав со граѓаните од Општината Демир Капија, мислењата не се ништо различни од претходните општини кои што ги посетивме, а тоа е дека граѓаните се длабоко разочарани од лошите политики кои што ги води СДСМ и Владата на Зоран Заев, нагласи Ѓорѓиевски.

Ѓорѓиевски додаде дека се дискутираше за актуелната политичка состојба во нашата држава и на сите теми кои што ги засегаат граѓаните на Република Македонија, меѓутоа целокупната слика не е воопшто поразлична од другите градови во кои што изминатиов период биле.

– Ние како политичка партија го кажавме нашиот став. Ние ќе му порачаме на Зоран Заев дека нема да дозволиме таа катастрофа која што и ја прави на Република Македонија вечно да трае, потенцираше Ѓорѓиевски на вчерашната средба со граѓаните во Општина Демир Капија.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ закажа протест за 18 јуни во Скопје

Кристијан Ландов

Мицевски: Уследува активна блокада бидејќи Ковачевски и Владата одбија дијалог во четири клучни области за граѓаните и разговор за предвремени избори

А1он

СДСМ: Фарса седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ со штетни одлуки нарачани од Никола Груевски

А1он

Николоски: Од 10 мај почнуваме со активна блокада на Собранието

Искра Манојлоска

ВМРО-ДПМНЕ: Бујар и Ахмети да се договорат дали ја праќале Теута Арифи предлог амбасадор или не и на колку места

А1он

(ВИДЕО) Костовски: Мицкоски освен неконструктивност не покажува ништо друго, изборите ќе бидат во 2024 година

А1он