sasa bogdanovic

Македонија

Оштетени две паркирани возила откако дрво падна врз нив

А1он
По поројниот дожд кој попладнево го зафати Скопје, едно навидум здраво дрво падна зад паркингот кај Холидеј Ин. „Уште едно навидум здраво и зелено дрво
Македонија

За да добие унапредување, разрешена па одново назначена секретарката на Општина Центар

Кристијан Ландов
Секретарката на Општина Центар, Маја Ралевска, дала оставка од функцијата за да добие унапредување, па потоа повторно е именувана на истата функција. Таа од позицијата
Македонија

Богдановиќ: Изградбата на зградите кај „Холидеј Ин“ не може да влијае на изборите оти Центар покажа спремност да направи промени

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, смета дека неуспехот да се спречи изградбата на згради на паркингот спроти „Холидеј Ин“ нема да влијае на резултатот
Македонија

Се топи партиската поддршка за Богдановиќ, тој не размислува да „трча“ сам

Маја Илиевска-Пачемска
Партиски извори брифираат дека се топи поддршката во СДСМ за кандидатурата на Саша Богдановиќ за втор градоначалнички мандат во Општина Центар. Гласовите на членството се
Македонија

По анкетите во СДСМ: мртва трка меѓу Димитриевски и Костовски за Куманово, во Центар битка меѓу Богдановиќ, Бухова и Герасимовски

Маја Илиевска-Пачемска
Внатрепартиските анкети во СДСМ го стеснија кругот за избор на кандидати за градоначалници. Извори од партијата брифираат дека многумина, кои главно се самокандидирале, веќе отпаднале.
Македонија

Кои се кандидатите на СДСМ: За Центар, Богдановиќ се бори со Стевановиќ и Бухова

Маја Илиевска-Пачемска
Актуелни градоначалници, лекари, сегашни и поранешни директори на институции, поранешни министри и актуелни пратеници се меѓу кандидатите за градоначалници на претстојните избори кои партиите сѐ
Македонија

Центар раскина договор за катна гаража на „Климент Охридски“, просторот ќе биде парк

Маја Илиевска-Пачемска
Нема да се гради катната гаража пред зградата во која е сместено Здружението на возачи на Скопје, на булеварот Климент Охридски. Општина Центар наплатила банкарска
Македонија

Богдановиќ: Постапуваме по заклучокот за елаборатите за суспензија на спорните ДУП-ови

А1он
Постапуваме по заклучокот, ги вадиме сите податоци кои ни се потребни бидејќи во заклучокот кој го донесовме на мое барање и на дел од советничката
Македонија

(ВИДЕО) Стојаноски: Играчот кој наводно Богдановиќ го сместувал во хотел сред полициски час, играл за Работнички уште на 17 април

А1он
„Новиот играч на Работнички Аска, првпат игра за Работнички на 17-ти април на мечот во СРЦ Кале против Гостивар каде го има во официјалната статистика.
Македонија

Богдановиќ: Немав друг начин да се видам со пријатели, изнајмивме соби во хотел, каде преспав

Кристијан Ландов
Седењето во хотелскиот ресторан со друштво, за градоначалникот Саша Богдановиќ е законско. Тој вели дека изнајмил соба, се сместил и преспал. Богдановиќ смета дека немал