sasa bogdanovic

Македонија

Богдановиќ: Инвеститорот поднесе барање за градежна дозвола за зградата спроти „Холидеј ин“, но јас не сум дал правосилност

А1он
Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ денеска потврди дека инвеститорот преку е-системот на Општината поднел барање за градежна дозвола за првата зграда што е предвидена
Македонија

Скопјани преку онлајн петиција сакаат да го спречат градењето висококатници на паркингот кај Холидеј Ин

Искра Манојлоска
„Не за изградба на нехумано голем објект на паркингот пред хотел Холидеј Ин“ е насловот на онлајн петцијата која неколку скопјани ја распишаа откако беше
Македонија

Богдановиќ демантира: Центар наплати казна од „Лимак“, парите не може да ги троши додека НБРМ не ги распредели

А1он
Општина Центар врши наплата на казна по основ на договор за отуѓување на градежно земјиште кон правното лице „Лимак“ Доо Скопје, бидејќи задоцнило со испочитување
Македонија

Богдановиќ не го повлекува планот „Мал ринг“, на презентација в среда граѓаните ќе влегуваат еден по еден  

Маја Илиевска-Пачемска
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, денес и официјално го разгледал барањето за повлекување на планот „Мал ринг“ и одлуката е планот да не се
Македонија

Богдановиќ: Мораториумот не е тајна туку акт објавен во службено гласило, немаме обврска да ставаме назнаки

Се што е издадено од Општина Центар за земјиштето спроти „Холидеј Ин“ е согласно законските процедури, вели градоначалникот Саша Богдановиќ по објавата на Државната комисија
Македонија

„Никофон“ за случајот ќе ги извести амбасадите и ЕУ, ќе ја гради барокната катна гаража

Маја Илиевска-Пачемска
Откако Обвинителството денес ги одби кривичните пријави за незаконска продажба на државното земјиште за изградба на барокна катна гаража кај „Аутомакедонија“, сопственикот Никола Настески кој
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богдановиќ: Да земам да се самозапалам за да реагира некој за „Никофон“

Маја Илиевска-Пачемска
Градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, ги демантира тврдењата на Обвинителството дека Општината не доставила доволно документација за случајот за катна гаража на „Никофон“. Тој денеска
Македонија

(ВИДЕО) Богдановиќ: Ќе ставиме крај на урбанистичкиот хаос

А1он
Саша Богдановиќ, кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Центар пред жителите на Дебар Маало вети транспарентно и отчетно работење. Граѓаните, рече ќе имаат увид