goran gerasimovski

Економија

Средба Герасимовски-Пешев: Посети во компании за поголема заштита на правата од индустриска сооственост

А1он
Директорот на Државниот завод за индустриска сопственост, Горан Герасимовски, денеска оствари работен состанок со Антони Пешев, извршен директор на Стопанска комора на РСМ, на кој
Македонија

Герасимовски за кривичната: Секој може да поднесе пријава, не сакам да коментирам дали ќе влијае на кандидатурата

Маја Илиевска-Пачемска
Директорот на Државниот завод за индустриска сопственост Горан Герасимовски, кој истовремено е и еден од кандидатите во СДСМ за градоначалник на Општина Центар, смета дека
Истражувања

(ВИДЕО) Кривична за Горан Герасимовски за бришењето на „Беби биф“: Ако не го штитеше интересот на трговската марка, како ќе го штити интересот на центарци

Маја Илиевска-Пачемска
Сопственикот на „Зола компани“, Зоран Лазаревски, ја подготви кривичната пријава против Горан Герасимовски, директор на Државниот завод за индустриска сопственост кој без да почека правосилно
Македонија

Експертите контра Герасимовски: Не смеел да ја избрише марката „Беби биф“ без правосилна судска пресуда

Експертот за заштита на правата од интелектуална сопственост, професорот Љубиша Стефаноски, смета дека Горан Герасимовски, директорот на Државниот завод за индустриска сопственост, не смеел да
Македонија

ДЗИС: Трговската марка „BABY BEEF“ е законски избришана

А1он
Државниот завод за индустриска сопственост најостро реагира на, како што велат „неоснованите обвинувања објавени на медиумот „А1 он“ во однос на постапката за бришење на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Горан Герасимовски го избришал брендот „Беби биф“ без правосилна одлука: Вие сте инструирани

Маја Илиевска-Пачемска
Без да чека правосилност на судската одлука на Вишиот управен суд, Горан Герасимовски, директор на Државниот завод за индустриска сопственост, ја избришал трговската марка „Беби
Македонија

Се топи партиската поддршка за Богдановиќ, тој не размислува да „трча“ сам

Маја Илиевска-Пачемска
Партиски извори брифираат дека се топи поддршката во СДСМ за кандидатурата на Саша Богдановиќ за втор градоначалнички мандат во Општина Центар. Гласовите на членството се
Македонија

По анкетите во СДСМ: мртва трка меѓу Димитриевски и Костовски за Куманово, во Центар битка меѓу Богдановиќ, Бухова и Герасимовски

Маја Илиевска-Пачемска
Внатрепартиските анкети во СДСМ го стеснија кругот за избор на кандидати за градоначалници. Извори од партијата брифираат дека многумина, кои главно се самокандидирале, веќе отпаднале.
Македонија

Кои се кандидатите на СДСМ: За Центар, Богдановиќ се бори со Стевановиќ и Бухова

Маја Илиевска-Пачемска
Актуелни градоначалници, лекари, сегашни и поранешни директори на институции, поранешни министри и актуелни пратеници се меѓу кандидатите за градоначалници на претстојните избори кои партиите сѐ
Македонија

ВИДЕО: Пуштен во употреба зелениот покрив на Домот на градежници, 400 метри квадратни зеленило и отворено кино

А1он
„Градот Скопје, и градоначалникот Петре Шилегов континуирано работат на реализација на проекти кои обезбедуваат еколошко урбано живеење, го зазеленуваат просторот. По одличното искуство со зелените