pocina dete

Македонија

Почина дете во Охрид, судска медицина ќе ја утврдува причината за смртта

А1он
Министерството за здравство во врска со смртниот случај во Охрид на дете од година и единаесет месеци соопшти дека судска медицина ќе ја утврдува причината
Регион

Трагедија во Истра: Почина петгодишно девојче од Чешка, се истражува причината за смртта

А1он
Денеска во истарската полиција е пријавено од итната медицинска помош дека на дете во Медулин му е потребна лекарска помош. И покрај напорите на здравствените
Свет

Словенечката полиција ја уапси мајката на детето кое почина во прегреан автомобил

А1он
Словенечката полиција ја уапси мајката на детето кое трагично загина во прегреан автомобил во Свети Ловренц. Уапсен е и нејзиниот партнер. Ним им е одреден
Свет

Трагедија во Словенија: Дете почина во паркиран и вжештен автомобил

А1он
Словенечките пожарникари извлекoa дете без знаци на живот во населбата Свети Ловренц во градот Преболд од вжештен автомобил кој бил заклучен и оставен на сонце.
Свет

Дете е донесено во болница со повреди, а набргу потоа почина, полицијата приведе осомничен маж

А1он
Маж од рурален град во Квинсленд (Австралија) е обвинет за мачење и убиство на дете. Двегодишното момче беше пронајдено во несвест во куќа во Гордонвејл,
Свет

Трагедија во Франција: Шестгодишно девојче почина откако на глава и падна дрвен крст

А1он
Шестгодишно девојче почина откако во неделата во општината Онс и падна на глава двометарски дрвен крст, дознава BFM Lyon. Трагедијата се случи за време на
Свет

Момче колабираше на голем одмор, наставниците мислеа дека „глуми мртов“: Не го допирале осум минути, набрзо почина

А1он
Петгодишното момче по име Ромео падна на игралиштето за време на училишниот одмор, а наставниците не реагираа веднаш бидејќи мислеа дека „игра мртов“. Детето остана
Регион

Надлежниот грчки министер потврди дека кај Еврос починало петгодишно дете

А1он
Министерот за миграција и азил на Грција Нотис Митаракис денеска ги потврди информациите од изминатите денови објавени во дел од медиумите дека на малиот остров