herceg novi

Регион

Во Хрватска пронајдено телото на момчето од Црна Гора кое брановите го одвлекоа во морето

А1он
Телото на 13-годишно момче, кое пред осум дена брановите го одвлекоа во морето, е пронајдено под тврдината Оштра на истоимениот рт, на хрватското приморје, потврдија
Регион

(ВИДЕО) Дете го повлекло бран додека се фотографирало: Детали за исчезнувањето во Херцег Нови

А1он
13-годишник од Новалја исчезнал синоќа околу 22 часот од шеталиште близу центарот во Херцег Нови, кај хотелот „Плажа“, кога бран го одвлекол во морето. Според
Регион

Во Херцег Нови 93 отсто помалку гости за разлика од лани

А1он
Во Херцег Нови има околу 1530 туристи, што е за 93 отсто помалку во однос на истиот период минатата година, говорат податоците на Tуристичката организација