crna gora

Регион

На 19 август ќе се гласа за недоверба на Владата на Црна Гора

А1он
Претседателката на црногорското Собрание, Данијела Ѓуровиќ на 19 август закажа вонредна седница на која ќе се гласа недоверба на Владата. Пет опозициски партии во Црна
Магазин

ВИДЕО: Нетрпеливоста е голема и на одмор: Турист од Русија нападна Украинци со знаме во ресторан

А1он
Во Петровац, Црна Гора, дојде до инцидент кој се случил во угостителски објект. На социјалните мрежи се појави видео од ситуацијата на кое се гледа
Регион

Тропски горештини во Црна Гора наредните денови со температура и над 44 степени

А1он
Температурата во некои градови во Црна Гора наредните денови ќе биде повисока од 44 степени Целзиусови, објавено е на веб-страницата на црногорскиот Институт за хидрометеорологија
Регион

Уапсен функционер на црногорската Агенција за национална безбедност

А1он
Функционерот на Агенцијата за национална безбедност во Црна Гора, Петар Лазовиќ, е уапсен по наредба на Специјалното државно обвинителство, пишуваат тамошните медиуми. Тој е уапсен
Регион

Се запали автобус полн со патници на пат кон Црна Гора: „Почна да гори додека возеше во тунелот“

А1он
Во брза акција, противпожарната единица од Чајетина синоќа спаси автобус полн со патници кој се запали додека се движеше во тунел, а кој сообраќаше од
Регион

Борел: Не треба да има ништо поважно за Црна Гора од европскиот пат

А1он
Сите политички актери и институции во Црна Гора треба да продолжат заедно да работат на реформите, во конструктивен дух, а други тековни политички прашања не
Регион

(ВИДЕО) Се истепаа Црногорци и Срби во Никшиќ, полицијата употреби солзавец

А1он
Полицијата употреби солзавец во Никшиќ за да спречи судир меѓу две групи граѓани кои се собраа да го прослават 13 јули, Денот на државноста. Во