crna gora

Регион

Ненад Калуѓеровиќ на распит во црногорското обвинителството

А1он
Во црногорското Вишо државно обвинителство (ВДТ) вечерва е сослушан Ненад Калуѓеровиќ од Цетиње во својство на граѓанин, потврдила за „Вијести“ шефицата на ВДТ, Лепа Меденица.
Регион

Кој е човекот кој го застрела убиецот од Цетиње: Бил суден за убиство, осомничен за тероризам

А1он
Ненад Калуѓеровиќ, за кој се верува дека вчера попладне го испукал смртоносниот куршум кон масовниот убиец на Цетиње, Вук Бориловиќ, има богата и бизарна биографија.
Регион

Полицијата преговара со Ненад Калуѓеровиќ да се предаде: Убиецот го ранил полицаец, па тој го докрајчил

А1он
Според неофицијални информации, наводно се водат преговори меѓу Ненад Калуѓеровиќ и полицијата за да се предаде бидејќи тој го напуштил местото на настанот откако го
Регион

Помрачување на умот-кај убиецот од Цетиње имало еден сомнителен детаљ

А1он
По вчерашниот масакр, се огласија колегите од Националниот парк „Ловќен“ и пријателите на убиецот Вук Бориловиќ (34), и открија дека тој во последно време бил
Регион

Ненад Калуѓеровиќ го запре убиецот од Цетиње и спречи уште поголем масакр

А1он
Вук Бориловиќ, човекот кој вчера изврши незапамтен масакр во Цетиње немал криминално минато, а бил вработен како келнер во Националниот парк Ловќен и имал три
Регион

Посетата на српскиот патријарх Порфириј на Црна гора одложена

А1он
Посетата на српскиот патријарх Порфириј на Херцег Нови, планирана за 14 и 15 август, е одложена поради тридневна жалост во Црна Гора поради трагедијата во
Регион

ВИДЕО: Директорот на црногорската полиција изнесе детали за денешниот масакр во Цетиње

А1он
Директорот на црногорската полиција Зоран Брѓанин со видео-порака се обрати пред јавноста во врска со денешната трагедија во Цетиње во која беа убиени 11 лица,