evrobasket 2025

Спорт

Драматична победа над Данска на стартот на преткфаливикациите за Евробаскетот 2025

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација благодарение на Ненад Димитријевиќ стигна до драматична 73:70 победа над Данска во Нествед, на стартот на претквалификациите за Европското првенство во 2025,