latvija

Македонија

МНР тврди дека Димитров не разговарал за „Рекет“ со амбасадорот на Латвија

А1он
Министерството за надворешни работи преку соопштение реагира во врска со денешната изјава на почесниот конзул на Летонија, бизнисменот Зоран Митровски, за која оценува дека претставува
Македонија

(ВИДЕО) Димитров: Во Рига формирана Парламентарна група за пријателство со Македонија

А1он
Во рамките на регионалната посета на Балтичките земји MНР Никола Димитров на 1 и 2 ноември 2017 година престојуваше во работна посета на Република Латвија.
Македонија

Министерот за одбрана на Латвија во посета на Македонија

А1он
Делегација од Министерството за одбрана на Република Латвија, предводена од министерот Рејмондс Вејонис, денеска  ќе пристигне во дводневна посета на Република Македонија. Како што најави МО,