luka doncic

Спорт

(ВИДЕО) Ново чудо на Дончиќ, Далас води со 2-0 во финалето на Западната конференција

А1он
Кошаркарите на Далас ја совладаа Минесота со 109:108 и поведоа со 2:0 во финалето на плејофот на Западната конференција во НБА. Решавачкиот кош го постигна
Спорт

Лука Дончиќ ќе ги плати погребите на жртвите од масакрот во Белград

А1он
По масовното пукање во училиште, во кое беа убиени осум деца и чувар во основно училиште во Белград, словенчкиот кошаркар и ѕвезда на Далас Маверикс,
Спорт

(ВИДЕО) Лука Дончиќ го „начека“ Букер: На секунда до тепачка на теренот

А1он
Лука Дончиќ и Девин Букер влегоа во клинч на натпреварот Далас – Феникс. Словенецот направи прекршок по промашување и се наведна по ударот од Кевин