luka doncic

Спорт

ВИДЕО: Патрик Беверли: Јокиќ мавта со рацете како Дончиќ

А1он
Бекот на ЛА Клиперс, Патрик Беверли по третиот меч од плејоф-серијата против Денвер изјави дека српскиот центар „мавта со рацете“ во обид да изнуди непостоечки
Спорт

ВИДЕО: Лука Дончиќ на 14 години – како се калеше светскиот талент

А1он
Колаж од снимки од тренинзи и натпревари на Лука Дончиќ направени во 2013 година, кога словенечкиот кошаркарски ас со светски талент имаше само 14 години,
Спорт

ВИДЕО: Дончиќ: Никогаш не се двоумев дали да играм во продолжението на сезоната

А1он
Кошаркарот на Далас, словенечкиот ас Лука Дончиќ, изјави дека во ниту еден момент не размислувал да го пропушти остатокот од НБА сезоната во Орландо, по