nikola jokic

Регион

Јокиќ, Пикси, академици и доктори: Над 2.000 познати се потпишаа за „Александар Вучиќ – Србија не смее да запре“

А1он
Над 2.000 луѓе потпишаа поддршка за списокот „Александар Вучиќ – Србија не смее да запре“ На списокот има бројни познати личности од различни сфери на
Спорт

(ВИДЕО) Навивачите на Денвер со предмет го удрија Јокиќ во главата

А1он
Кошаркарите на Денвер Нагетс го освоија првиот НБА шампионат во историјата на франшизата, а поради тоа беше организирана парада во државата Колорадо. Фановите долго го
Свет

На парадата во Денвер: Камион прегази полицаец, повредениот итно е пренесен во болница

А1он
Прославата на титулата во НБА лигата на Денвер Нагетс полека се претвора во вистински хаос. На улиците има претежно пијани навивачи. Големата гужва направи и
Спорт

Хаос на прослава во Денвер: Јокиќ е евакуиран во блиндирано полициско возило

А1он
Шампионската прослава на Денвер Нагетс очекувано се претвори во хаос. Никола Јокиќ по двочасовната парада мораше практично да биде евакуиран од толпата, па заедно со
Спорт

(ВИДЕО) Инцидент на шампионската парада на Денвер: Со лименка е погодена сопругата на Јокиќ

А1он
На денешната прослава на НБА шампионот Нагетс во Денвер се случи инцидент. На голема парада на улиците на главниот град на сојузната држава Колорадо во