ivanka tramp

Свет

Иванка Трамп повикана да сведочи во истрагата за нападот на Капитол

А1он
Поткомитет на Претставничкиот дом на САД што го истражува насилниот упад во американскиот Конгрес на почетокот на јануари 2021 година побара од Иванка Трамп, ќерката
Свет

Иванка и Доналд Трамп помладиот одбија да сведочат во истрагата за бизнисот на нивниот татко

А1он
Доналд Трамп помладиот и Иванка Трамп, децата на поранешниот американски претседател, одбија да сведочат во истрагата за наводната измама во врска со бизнисот на компанијата
Свет

Синот и ќерката на Трамп повикани на распит пред Јавната обвинителка на Њујорк

А1он
Јавната обвинителка на Њујорк повика на испитување уште две од децата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Доналд Трамп помладиот и Иванка Трамп, како дел
Свет

И Иванка Трамп и Џаред Кушнер „се повлекле“ од Вашингтон, рентаат луксузен апартман во Мајами

А1он
Иванка Трамп, ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер го напуштиле Вашингтон и заминале за Мајами, каде рентаат луксузен апартман,
Свет

Иванка Трамп сослушана под заклетва поради злоупотреба на средства

А1он
Иванка Трамп, ќерка и советник на американскиот претседател Доналд Трамп, беше испрашувана под заклетва во граѓанска постапка поврзана со злоупотреба на непрофитни средства за инаугурацијата
Uncategorized Магазин

Иванка Трамп би можела да му се врати на модниот бизнис

А1он
Последните испитувања на јавното мислење околу изборите во САД,  посочуваат извесна веројатност дека сегашниот претседател Доналд Трамп може да ја загуби битката за втор мандат.
Свет

Иванка Трамп во Африка, за економско јакнење на жените

А1он
Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп, започна четиридневна турнеја низ Африка за да го промовира вработувањето на жените во земјите во развој. -Во
Магазин

ВИДЕО: Доналд и Иванка Трамп учествуваа на танц со мечеви во Саудиска Арабија

А1он
Претседателот Трамп и членовите од неговата администрација учествуваа во традиционален танц со мечеви во Саудиска Арабија. Државниот секретар Рекс Тилерсон и министерот за комерција, Вилбур