nba

Спорт

Испишана историја на НБА: Леброн и неговиот син Брони станаа соиграчи

А1он
Синоќа во „Барклис центарот“ во Бруклин се одржа второто коло на НБА драфтот, каде се пишуваше историјата, бидејќи Лос Англис Лејкерс го драфтуваа Брони Џејмс
Спорт

НБА: Денвер ја победи Минесота и израмни на 2:2 во полуфиналната серија на Западот

А1он
Кошаркарите на Денвер утрово го победија тимот на Минесота со резултат 115:107 во четвртиот натпревар од полуфиналето на плејофот на Западната конференција на НБА лигата.
Спорт

Познати се тројцата полуфиналисти на Истокот во плејофот во НБА лигата

А1он
Три од четири места за тимови во полуфиналето на плејофот во Источната конференција во НБА се пополнети. Откако Бостон Селтикс ја обезбедија својата позиција таму
Спорт

Тренерот на Минесота опериран – незивесно дали го пропушта стартот на серијата против Денвер

А1он
Крис Финч, тренерот на Минесота, би можел да пропушти неколку натпревари на стартот од полуфиналната серија на Западната конференција против Денвер Нагетс. Финч се здоби
Магазин

Поранешниот член на Лејкерс и филмски актер осуден на 90 години, „сексуалниот предатор“ конечно е во затвор

А1он
Поранешниот НБА кошаркар, а подоцна и филмски актер Рашид Бирд беше осуден на 90 години затвор за серија сексуални напади во 2015 година. Бирд, кој
Спорт

ЕСПН: Никола Топиќ ќе биде шести пик на НБА драфтот

А1он
Српскиот кошаркар Никола Топиќ ќе биде 6-ти пик на претстојниот драфт во НБА лигата, објавија новинарите на ЕСПН. Младиот плејмејкер ја започна сезоната во тимот