nba

Спорт

Дрејмонд: Би ги победиле Булс со Џордан, а Јута би ги добиле со 40 поени разлика

А1он
Дрејмонд Грин, кошаркарот на Голден Стејт Вориорс имаше неколку интересни коментари за Чикаго Булс и генерацијата која доминираше во НБА во средината на 90-тите години
Спорт

Мораше повторно да научи да оди, а сега пак ќе игра во НБА лигата

А1он
Австралискиот кошаркар Арон Бејнс, кој на минатогодишните Олимписки игри во Токио заработи мистериозна повреда поради која повторно мораше да научи да оди, целосно се опорави