koza nostra

Свет

Во Палермо уапсени 20 мафијаши, ги пријавиле бизнисмени што ги рекетирале

А1он
Италијанската полиција постигна голем успех откако во Палермо уапси повеќе од 20 припадници на мафијашката организација „Коза ностра“, почнувајќи од шефови до ситни крадци и
Свет

Оружје од сицилијанската мафија „Коза ностра“ запленето од сицилијанската полиција

А1он
Италијанската даночна полиција  откри арсенал на оружје во два подземни резервоара за вода во близина на плажата на сицилијанскиот град Катанија. Како што јави италијанската
Свет

Европол: Уапсени 32 лица поврзани со „Коза ностра“

А1он
Италијанскиот Оддел за борба против мафијата и италијанските карабинери  уапсија 32 лица за кои постои сомневање дека се припадници на криминалната сицилијанска организација „Коза ностра“.
Свет

Уапсен еден од најбараните бегалци во Италија, член на „Коза ностра“

Италијанската полиција со поддршка од Европол на 1 октомври во Сицилија го лоцирала и уапсила осомничениот В.М., еден од најбараните бегалци во Италија, соопшти денеска