doncic

Спорт

Сакраменто подобар од Оклахома на домашен терен, Дончиќ го предводеше Далас до победата

А1он
Кошаркарите на Сакраменто во НБА натпреварот славеа на домашен терен против тимот на Оклахома со резултат 105:98. Најдобар кај Сакраменто беше Кевин Хуертер со 28
Спорт

Дончиќ ќе потпише договор со Далас вреден 207 милиони долари

А1он
Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ договори нова соработка со Далас маверикс. Според „ESPN“ 22-годишниот играч ќе потпише петгодишен договор вреден 207 милиони долари. Оваа сума е
Спорт

ВИДЕО: Турбофолкот го освојува светот – по Ибрахимовиќ во Италија, и Дончиќ во САД прослави со „кирилица“

А1он
Ѕвездата на НБА лигата, словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ, стана уште еден познат спортист по потекло од овие простори, кој своите спортски успеси ги прослави со
Спорт

Дончиќ со 32 поена не го спаси Далас од пораз во првиот дуел од НБА сезоната

А1он
Далас загуби од Феникс во првиот натпревар од новата сезона во НБА лигата со 106:102. Најпродуктивен играч на средбата беше словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ, со
Спорт

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

А1он
Далас Маверикс го порази тимот на Минесота Тимбервулвс со 119:115 по уште еден неверојатен натпревар на дебитантот Лука Дончиќ. Деветнаесет годишниот словенец постигна 29 поени