nba

Спорт

Сакраменто подобар од Оклахома на домашен терен, Дончиќ го предводеше Далас до победата

А1он
Кошаркарите на Сакраменто во НБА натпреварот славеа на домашен терен против тимот на Оклахома со резултат 105:98. Најдобар кај Сакраменто беше Кевин Хуертер со 28
Спорт

Правила во НБА лигата: Ако имаш девојка, ќе спие и со твоите соиграчи додека си на пат

А1он
НБА е најсилната лига во светот, најдобрите кошаркари на планетата сонуваат да играат таму и чекаат шанса. Лесно се следат настаните на паркетот, потези, кошеви,
Спорт

Леброн Џејмс сака да игра на Олимпијадата во Париз – ќе го предводи дрим-тимот

А1он
Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ќе игра за САД на Олимписките игри во Париз следната година. Според „Атлетик“, Џејмс ќе го предводи тимот
Спорт

Тери Портер: Навивачите сакаат да го видат Лилард во тим кој ќе му даде вистинска шанса

А1он
Славниот играч на Портланд, Тери Портер, смета дека навивачите на клубот сочувствуваат со желбата на долгогодишниот лидер на тимот Демијан Лилард да го напушти клубот.
Спорт

Кошаркарот Ентони Дејвис останува во Лос Анџелес, за три години ќе добие 186 милиони долари

А1он
Американскиот центар Ентони Дејвис потпиша нов тригодишен договор со Лос Анџелес Лејкерс до летото 2028 година, пренесува шпанска Марка. Тимот од Калифорнија на искусниот центар
Спорт

Taa e „женскиот Коби“ и го направи невозможното: На 42 години го собори НБА рекордот

А1он
Дијана Таураси наполни 42 години и не запира. Сè уште руши рекорди. Коби Брајант ја нарече „Белата Мамба“ и беше во право! Дијана Таураси го