Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Од:

Демијан Лилард со години е еден од најдобрите бек-шутери во НБА. Оваа сезона, Ѕвездата на Портланд игра на врвот на своите способности, обидувајќи се да ги донесе Блејзерс до посакуваната осма позиција во Западната конференција.

За жал, тој во изминатите седум години не успеа да постигне значителен успех во тимот. Затоа многумина одбиваат да веруваат дека 29-годишниот бек ќе остане во Орегон.

Според Марк Берман од „Њујорк пост“, плејмејкерот би сакал да се пресели во Њујорк Никс или во Лос Анџелес Лејкерс доколку биде разменет. Засега, Лилард останува лојален на својот тим и никогаш јавно не изјавил дека сака да си замине, но потенцијалниот пад на „пешаците“ од битката за плеј-оф би можело да ја смени ситуацијата.

Би можело да ве интересира

Заврши НБА сезоната за Џарен Џексон од Мемфис

А1он

Лејкерси ја освоија Западната конференција за првпат по цела деценија

А1он

Орландо го совлада Сакраменто за петта победа по ред

Ана Ололовска

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерси

А1он

НБА и Здружението на играчи се согласија за поголемо осигурување при сериозни повреди

Ана Ололовска

Леброн го реши дербито на Л.А. при рестартирањето во НБА

Ана Ололовска