lejkers

Спорт

Деандре Џордан: Се радувам дека нема да треба повеќе да играм против играчи какви што има Лејкерс

А1он
Новиот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Деандре Џордан е задоволен поради тоа што ќе игра со играчи како Леброн Џејмс, Ентони Дејвис и Расел Вестбрук.
Спорт

ВИДЕО: Лејкерс и Милвоки се пласираа во полуфиналето на своите конференции

А1он
Двете најдобри екипи во Западната и Источната конференција од НБА лигата, ЛА лејкерс и Милвоки бакс се пласираа во второто коло од плејофот, откако ноќеска
Спорт

Лејкерси ја освоија Западната конференција за првпат по цела деценија

А1он
Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс го обезбедија првото место во Западната конференција од НБА лигата. Тие ноќеска во Орландо ја совладаа Јута со 116:108 и
Спорт

Лејкерси го бараат Џеј Ар Смит како замена за Ејвери Бредли, кој одби да игра

А1он
НБА-ветеранот и носител на шампионски прстен, Џеј Ар Смит, кој во моментов е слободен играч, е најверојатниот кандидат за замена на Ејвори Бредли во Лејкерс,
Спорт

Смртта на Коби Брајант ги подигна цените на картите за следниот натпревар на Лејкерс

А1он
Препродавачите на црниот пазар ја искористија можноста да заработат огромни профити на билетите за натпреварот Лејкерс против Клиперс. Неатрактивните места што немаат добра локација вообичаено