Во Црна Гора уапсен Македонец поради затајување данок

Од:

Црногорската полиција соопшти дека во Херцег Нови уапсила Македонец И.А. (45) поради затајување данок и придонеси во износ од околу 100.000 евра.

За истото кривично дело осомничен е и неговиот сонародник, О.О. Двете лица биле извршни на фирмата Амир Цо од Тиват каде полицијата извршила претрес.

Би можело да ве интересира

Пицула: Проблемот со Законот за религија во Црна Гора треба да се реши со дијалог

Ана Ололовска

ВИДЕО: Најмасовна литија досега во Црна Гора

Предраг Петровиќ

Вучиќ во Ерусалим: Тежок разговор со Ѓукановиќ, позициите се многу оддалечени

Ана Ололовска

Објавени првите фотографии од убијците, црногорските нарко-босовите го смениле изгледот

А1он

Црна Гора: Нов повик за доброволно служење воен рок

Ана Ололовска

Црногорската полиција минатата година запленила околу два тони дрога

Ана Ололовска