Во Црна Гора уапсен Македонец поради затајување данок

Од:

Црногорската полиција соопшти дека во Херцег Нови уапсила Македонец И.А. (45) поради затајување данок и придонеси во износ од околу 100.000 евра.

За истото кривично дело осомничен е и неговиот сонародник, О.О. Двете лица биле извршни на фирмата Амир Цо од Тиват каде полицијата извршила претрес.

Би можело да ве интересира

Црна Гора ќе вложи 100 милиони евра во ски центри

Со ротавирус заразени 36 деца во Црна Гора

Татјана Ташкова

Пороен дожд и град со големина на лешник во Подгорица

Во Црна Гора казна и до 20.000 евра за пушење во затворен простор

Голем интерес за напуштање на државната служба во Црна Гора

Во Црна Гора стапува во сила забраната за пушење во затворен простор