dvojno ubistvo

Македонија

Двојното убиство во Гевгелија на братот и снаата е поради скршени плочки и оштетена ограда на терасата

А1он
Oсновното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои сомнение дека сторил две кривични дела -Убиство од член
Регион

Двојно убиство и самоубиство во Панчево: Маж убил дете и жена, соседите го пријавија злосторството

А1он
Средовечен маж со остар предмет, најверојатно нож, ги убил детето и неговата сопруга, а потоа се обесил во стан во Панчево. Се дознава дека соседите