dodik

Регион

Додик: Нема да одговорам на повикот на обвинителството, обидот за мое апсење ќе води кон распад на БиХ

А1он
Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, денеска изјави дека нема да одговори на повикот на обвинителството во земјата да ја објасни изјавата за
Регион

Додик повикан на сослушување во Обвинителството на БиХ поради негирање геноцид

А1он
Обвинителството на Босна и Херцеговина го повика српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, на сослушување
Регион

Додик: Ќе одам во затвор, ама геноцидот во Сребреница не го признавам

А1он
Членот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, денеска отворено го прекрши Кривичниот законик на БиХ, изјавувајќи дека немало геноцид врз Бошњаците во Сребреница
Регион

Кој ќе гo нарече српскиот народ геноциден, ќе оди во затвор – во Бања Лука му подготвија одговор на Инцко

А1он
Претставниците на парламентарните партии во Република Српска по денешниот состанок со членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, не сакаа да откријат детали од двете
Регион

Додик: Од утре ги напуштаме органите на БиХ, одлуката на Инцко за негирањето геноцид е ништовна

А1он
Седницата на Народното собрание на Република Српска посветена на последната одлука на високиот претставник Валентин Инцко, со која во БиХ се прогласува за кривично дело
Регион

Додик сослушан во Обвинителството на БиХ поради сомнителна икона што му ја подарил на Лавров

А1он
Претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, денеска мораше да се јави во Обвинителството на БиХ во Сараево, а според локалните медиуми, тој
Регион

Сè е подготвено Додик да биде префрлен во Белград доколку е потребно, рече Вучиќ

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека здравствената состојба на Милорад Додик не е идеална, но не е ниту страшна. – Тој е во Бања
Регион

Додик позитивен на коронавирус, во стабилна состојба

А1он
Српскиот член и претседател на Претседателството на БиХ, Милорад Додик е позитивен на коронавирусот, соопшти Универзитетскиот клинички центар на Република Српска (УКЦ РС). Како што
Регион

Додик има пневмонија на двете белодробни крила

А1он
Српскиот член и претседател на претседателството на БиХ Милорад Додик има пневмонија на двете белодробни крила, дознава АТВ. Според последните информации од Универзитетскиот клинички центар
Регион

Додик примен во болница

А1он
Српскиот член и претседавач на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, е примен во Универзитетскиот клинички центар на Република Српска, пренесува Српскаинфо. Засега нема информации за