srbija izbori

Регион

Брнабиќ: СНС освои мнозинство во Белград, неизвесен терминот за нова влада

А1он
Премиерката на Владата на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека резултатите од вчерашните повторени избори ја покажале вистинската состојба, дека народот сака Србија да биде предводена
Регион

Брнабиќ е за нови избори во Белград, а не e ни против нови парламентарни избори

А1он
Премиерката на српската техничка влада Ана Брнабиќ денеска изјави дека не гледа ништо лошо доколку не биде премиер и во следниот мандат и порача дека
Регион

Вучиќ победник во првиот круг на претседателските избори во Србија

А1он
Александар Вучиќ прогласи победа на претседателските избори во Србија веќе во првиот круг откако вечерва во обраќање од изборниот штаб информирше дека добил 59,9/60,1 посто
Регион

(ВИДЕО) Првични резултати од изборите во Србија: Вучиќ убедливо води

А1он
Според првичните резултати од претседателските избори во Србија, актуелниот претседател Александар Вучиќ, од досега обработените гласови има убедлива предност пред конкурентите. Вучиќ има нешто над
Регион

Србија гласаше, се чекаат резултатите

А1он
Затворени се гласачките места во Србија каде денеска се одржаа претседателски избори, предвремени парламентарни избори и избори за Собранието на Белград и уште 13 градови
Регион

(ВИДЕО) Избори во Србија: Истепан еден од лидерите на опозицијата

А1он
Лидерот на Движењето на слободни граѓани, Павле Грбовиќ, кој денеска беше истепан во населбата Нова Галеника, вели дека неговите напаѓачи биле во просториите на локалниот
Регион

Косовските Срби организирано заминуваат да гласаат во Србија

А1он
Косовските граѓани од српска националност се упатија утрово од северниот дел на Косовска Митровица за Рашка, каде што ќе гласаат за претседателските и парламенарните избори
Регион

Србија утре гласа на редовните претседателски, вонредните парламентарни и локални избори за Белград и 12 општини

А1он
Граѓаните на Србија утре на изборите ќе одлучат дали Александар Вучиќ вторпат ќе го добие претседателски мандат, со колкав број на претеници ќе влезе опозицијата