vucic

Регион

Вучиќ: Односите меѓу Србија и Русија се многу добри, Србија не е ничиј протекторат

А1он
Односите меѓу Србија и Русија се многу добри, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ при посетата на Руската куќа во Белград. Тој посочи дека Србија е
Регион

Велтвохе: Кога победува Вучиќ, медиумите пишуваат за „украдени избори“, а кога Бајден ќе победи – се е чисто

А1он
Кога српскиот претседател Александар Вучиќ победи со 47 отсто, медиумите пишуваат за „украдени избори“, а кога Бајден ќе го победи Доналд Трамп – тогаш се
Регион

Вучиќ: Имаше обид за насилно заземање на институциите, изборната волја никој нема да ја смени

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ итно свика Седницата за национална безбедност по што им се обрати на граѓаните по нередите пред собранието на град Белград.
Регион

Можни се нови избори во Белград, Несторовиќ вели: Веќе добивам шестцифрени понуди

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ги отфрли жалбите и обвинувањата дека изборите на 17 декември биле нерегуларни и украдени, нарекувајќи ја опозицијата „лажговци“ и најави
Регион

Вучиќ: Платите зголемени за 10 отсто од 1 јануари, пензиите за 14,8 отсто, минималната плата 47.000 динари

А1он
Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ изјави дека српските финансии се во добра состојба и дека од 1 јануари платите во јавниот сектор ќе се
Регион

Стив Возниак од утре е државјанин на Србија

А1он
Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска во зградата на Претседателството го прими Стив Возниак, компјутерски инженер и коосновач на компанијата Apple. – Не знам
Регион

Вучиќ: Бугарите негодуваат, затоа што сме попопуларни од нив во Македонија

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Бугарите негодуваат бидејќи Србија е популарна од нив во Северна Македонија, јави дописникот на МИА од Белград. Вучиќ гостувајќи
Регион

Вучиќ: Во следните четири години ќе се одреди судбината на Србија, изборите не се игра

А1он
Претседателот на Србија и член на Српската напредна странка вечерва во Краљево на предизборната средба на коалицијата собрана околу списокот „Србија не смее да запре“