alksandar vucic

Регион

Борел оствари телефонски разговор со Вучиќ, Тачи и Курти

А1он
Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Јосеп Борел, остварил телефонски разговор со српскиот претседател и косовските претседател и премиер за да разговара за идниот
Регион

Вучиќ: Оваа година не може да се очекува договор со Косово

А1он
Српскиот претседател, Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе биде можно да се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Александар