tv

Магазин

Гулаб слета на главата на новинарката непосредно пред да известува во живо, нејзината реакција насмеа многумина

А1он
Новинарката на News Nation неодамна имаше гулаб на главата пред да се вклучи во живо, а нејзината реакција насмеа многумина. Со оглед на тоа што
Регион

Ипсос: За време на епидемијата српските граѓани повеќе се пред ТВ, а македонските на интернет

А1он
За време на вонредната состојба поради епидемија на коронавирусот, српските државјани два часа подолго од порано ја следат телевизиската програма, додека кај македонските граѓани значително
Економија

Тотал ТВ бесплатно ги отвори дополнителните канали за своите претплатници

А1он
Кабелскиот оператор Тотал ТВ денес ги израдува своите претплатници со известувањето за бесплатно отворање на сите дополнителни канали. „Вообичаено ова го правиме во убави моменти,
Магазин

„Нетфликс“ на гледачите ќе им нуди сами да го изберат крајот на ТВ серија

А1он
Компанијата „Нетфликс“ објави дека ќе им препушти на гледачите сами да го одредат расплетот на приказната во една телевизиска серија – принцип сличен на оној
Македонија

Комити реагираат за турската серија „Збогум Румелија“

А1он
Деновиве меѓу македонските телевизиски гледачи мошне актуелна е турската серија „Збогум Румелија“, емитувана на телевизискиот канал „Сител“ во вечерните часови. Станува збор за тенденциозен телевизиски
Македонија

Мухамед Зекири: Пред интервјуто со Заев телевизија АЛСАТ исклучена од Макс ТВ и Зулу

А1он
Главниот уредник на информативната редакција во Алсат-М телевизија Мухамед Зекири на Фејсбук искоментира дека телевизијата ја нема на онлајн сајтовите за стрим на македоснките телевизии