aek

Регион

(ВИДЕО) Нова снимка од Грција: Наводно се гледа моментот кога навивач на АЕК е избоден со нож

А1он
Грчките портали вчера објавија дека грчката полиција детално ги прегледува снимките од крвавата пресметка на Бад Блу Бојс со навивачите на АЕК. Порталот Њузит наведува
Спорт

Мајката и вујкото на убиениот навивач на АЕК им се заблагодарија на играчите што го исфрлија Динамо

А1он
Мајката и вујкото на Михалис Кацурис, навивачот загинат во нередите поради што беше откажан натпреварот во Атина, беа на синоќешниот меч АЕК-Динамо. Со драматичен гол
Регион

(ВИДЕО) Грците објавија нови снимки од последните моменти на убиениот навивач на АЕК

А1он
Грчкиот портал Прототема објави видеa од последните моменти на убиениот навивач на АЕК, Михалис Кацури. Тие пишуваат дека полицијата има неколку видеа кои ги анализира,
Спорт

АЕК го победи Динамо во Загреб во првиот натпревар од третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите

А1он
Фудбалерите на АЕК вечерва во Загреб го победија Динамо со резултат 2:1 (0:1) во првиот натпревар од третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите.
Регион

Грците се лутат на Хрватите и бараат од УЕФА: Избркајте ги нацистите

А1он
Хаосот во Грција по убиството на навивач на АЕК со денови не стивнува. „Бед Блу Бојс“, навивачите на Динамо Загреб направија хаос во Атина, ги
Регион

Притвор за сите 105 уапсени осомничени за убиството на Михалис Кацурис

А1он
Грчките правосудни власти одлучија сите 105 уапсени по жестокиот уличен конфликт меѓу навивачките групи пред стадионот на АЕК во Атина, во кој беше убиен 29-годишниот
Регион

Четворица тешко повредени навивачи се во грчки затвор, АЕК не сака да објави снимки од стадионот

А1он
Во Грција истрагата продолжува откако 29-годишниот Михалис Кацурис беше убиен во судирите меѓу навивачите на Динамо и АЕК ноќта меѓу понеделникот кон вторникот. Информациите кои
Регион

Грција: Притвор за 12 хулигани осомничени за убиството на навивачот Михалис Кацурис

А1он
Од 30-те хулигани кои денеска се појавија пред истражните судии во Атина поради нередите во атинската населба Нова Филаделфија, кога беше убиен навивачот на АЕК
Регион

Tензично пред судот во Атина: Навивачи на АЕК фрлаа шишиња со вода додека хрватските навивачи даваа изјави

А1он
Судири избувнаа пред зградата на судот во Атина, каде што денеска дадоа изјави десетици уапсени навивачи на Динамо Загреб. Околу 200 навивачи на АЕК од
Спорт

Хрватска го вклучи алармот: „Грците планираат пробив со озлогласените белграѓани“ во Сплит и Загреб“

А1он
Хрватска е во страв по убиството на навивач на АЕК во Атина. Михалис (29) го загуби животот во судир меѓу хулиганите на Динамо Загреб и