aek

Регион

Грција: Притвор за 12 хулигани осомничени за убиството на навивачот Михалис Кацурис

А1он
Од 30-те хулигани кои денеска се појавија пред истражните судии во Атина поради нередите во атинската населба Нова Филаделфија, кога беше убиен навивачот на АЕК
Регион

Tензично пред судот во Атина: Навивачи на АЕК фрлаа шишиња со вода додека хрватските навивачи даваа изјави

А1он
Судири избувнаа пред зградата на судот во Атина, каде што денеска дадоа изјави десетици уапсени навивачи на Динамо Загреб. Околу 200 навивачи на АЕК од
Спорт

Хрватска го вклучи алармот: „Грците планираат пробив со озлогласените белграѓани“ во Сплит и Загреб“

А1он
Хрватска е во страв по убиството на навивач на АЕК во Атина. Михалис (29) го загуби животот во судир меѓу хулиганите на Динамо Загреб и
Регион

„Да кажеме дека сме Срби“ – Хрватите во страв по убиството во Атина

А1он
По страшната тепачка со смртни последици меѓу навивачите на АЕК и Динамо Загреб, во грчката престолнина, репортерот на „Јутарњи лист“ излезе на местото на трагичниот
Регион

Се огласи таткото на убиениот навивач на АЕК: Многу ми е важно да го пронајдам убиецот

А1он
Михалис Качурис е смртно избоден со нож во тепачка меѓу хулиганите Динамо Загреб и АЕК во Атина. Немаше спас за 29-годишниот млад човек во хаосот
Регион

Сите хулигани остануваат во грчки затвор: Обвинети се за четири кривични дела меѓу кои и убиство

А1он
Обвинение е покренато против вкупно 104 хулигани кои учествуваа во нередите во Атина во понеделникот вечерта кога беше убиен 29-годишниот навивач на АЕК. Порталот NewsIT
Спорт

УЕФА официјално го одложи натпреварот АЕК – Динамо, првиот дуел на 15 август во Загреб

А1он
Европската фудбалска унија (УЕФА) и официјално го откажа вечерашниот натпревар од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу АЕК и Динамо Загреб, поради конфликт
Спорт

Помеѓу 98 уапсени се бара убиецот на грчкиот навивач: Михалис е тепан се додека не искрвавил до смрт

А1он
Министерството за внатрешни работи на Грција наводно го уапси убиецот на грчкиот навивач Михалис (29), кој беше убиен во синоќешната пресметка со хулиганите во Атина,