komiti

Македонија

Семејството на Саздовски и „Комити“ реагираат на намалените казни за сторителите на убиството

А1он
Семејството на убиениот Никола Саздовски и претставници на навивачката група „Комити“, денеска до Јавното обвинителство поднесоа жалба поради намалувањето на казните на извршителите на убиството
Спорт

Собрани над три милиони денари во акцијата „Купи билет за спас на Вардар“

А1он
Навивачката група „Комити“ на актуелниот македонски фудбалски првак денеска ги изнесе во јавноста финансиските детали од акцијата „Купи билет за спас на Вардар“, информирајќи дека
Видео Македонија

(ВИДЕО) Протестен марш на „Комити“ за Никола Саздовски: Решете го случајот или ние ќе решиме

А1он
Навивачката група „Комити“ излезе на протестен марш во чест на прерано починатиот член на групата, 21 годишниот Никола Саздовски кој по деветдневната кома предизвикана од
Македонија

„Комити“ за случајот со избодениот млад навивач: „Око за око-заб за заб“, доколку не се почитуваат кодексите

А1он
Навивачката група „Комити“ излезе со соопштение за немилиот настан кој се случи пред 2 дена во кој еден млад навивач на групата беше избоден кај
Спорт

Комити: Управата на ФК Вардар не смее да ја даде јужната трибина на навивачите на Фенербахче

А1он
Одлуката на управата на ФК Вардар да ја даде јужната трибина на гостинските навивачи е крајно дрско, несериозно и непрофесионално. Ваквиот однос на управата према
Спорт

Црвено црно семејство: Наместо на голем клуб, Вардар почнува да наликува на селска кооперација

А1он
Дел од навивачите на ФК Вардар незадоволни од резултатите кои ги прикажува клубот, од раководството на ФК Вардар бараат одговор зошто од најпознатиот спортски бренд
Македонија

Комити: Не сме ничии политички следбеници и платеници како медиумите кои шират дезинформации

А1он
Навивачката група Комити преку соопштение се оградува од текстовите на некои од медиумите, кои го искористија нивното име со цел да ги оцрнат СДСМ и
Македонија

Комити негираат дека стојат зад нападите: Ние сме дежурни виновници!

А1он
Од навивачката група „Комити“ демантираат дека нивни членови ги предизвикале инцидентите што се случија синоќа во Скопје, а каде беа повредени пет лица, меѓу кои
Македонија

Алсат-м: Навивачи претепалe жители на Батинци

А1он
Како што објави Алсат-м телевизија, жители од скопското село Батинци синоќа биле физички нападнати од навивачи на фудбалски клуб. Најтешки последици од хулиганскиот напад претрпеле
Македонија

Комити реагираат за турската серија „Збогум Румелија“

А1он
Деновиве меѓу македонските телевизиски гледачи мошне актуелна е турската серија „Збогум Румелија“, емитувана на телевизискиот канал „Сител“ во вечерните часови. Станува збор за тенденциозен телевизиски